Záruka a záruční listy

Ze zákona je spotřebitel oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí. Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí.

Kupující spotřebitel má nárok na 2letou záruční dobu na nákup zboží na Rokart.cz, avšak kupující, který při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti (zjednodušeně řečeno "nakupuje na IČ") , má nárok pouze na 1letou záruční dobu na nákup zboží na Rokart.cz, pokud není dohodnuto jinak.
Záruční doba začíná běžet převzetím zboží zákazníkem.

Hodí se vědět

  • Záruční doba běží od převzetí zboží.
  • Do záruční doby se nepočítá doba od reklamace zboží až do doby, kdy je kupující povinen po skončení záruční opravy zboží převzít.
  • Záruku nelze uplatnit na běžné opotřebení zboží. Záruka se tedy nevtahuje na běžné snížení kapacity akumulátoru vzniklé v důsledku užívání zboží, jehož je akumulátor součástí.
  • Na dárky ke zboží nelze výše uvedené uplatnit.

 

Záruční list

  • Spolu se zbožím vám bude doručen i záruční list (pokud není přiložen, slouží jako záruční list faktura, která vám bude zaslána na e-mail po doručení zboží).

 

Prodloužená záruka

Pokud poskytujeme nad rámec zákona na některé zboží delší záruku, je to vždy uvedeno na faktuře nebo v záručním listu.
Není-li na faktuře záruční doba uvedena, platí zákonná záruční doba (viz výše)

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. Více informací