Kódy na univerzální dálkový ovladač

Spousta lidí se domnívá, že kody pro univerzální dálkové ovladače jsou nějak sjednocené, že když si koupí například univerzál od firmy "Rákosník a syn" v tržnici a nenajdou v návodu kód pro svůj přístroj, stačí někde tento kod zjistit, zadat a vše pofrčí k plné spokojenosti.

Nepofrčí, pravý opak je pravdou:
Každý výrobce si sám určuje jaké značky si do svých univerzálů naprogramuje a hlavně jaké kódy jim přiřadí.

Možná že jim jednou EU přikáže aby kódy sjednotili (když už přikazuje kdeco), ale zatím to tak není.

V praxi to znamená, že pokud si koupíte levný univerzální dálkový ovladač a nenajdete kód pro svoje zařízení v návodu nebo ho nenajdete pomocí funkce pro automatické vyhledávání kódu (pokud toto automatické vyhledání kódu váš ovladač umí), tak máte prostě smůlu a psát dotazy na Heureka.cz popřípadě jinam aby vám někdo prozradil ten "správný" kód pro vaši TV nebo jiný přístroj, jsou zbytečná ztráta času.

 Píšu o tom proto, že mně přichází týdně několik dotazů typu "koupil jsem si výhodně univerzální dálkový ovladač od firmy XYZ a v seznamu kodů chybí můj přístroj, pošlete mně prosím správný kód".

Těmto lidem bohužel musím odpovídat to, co jsem zde napsal, pokud nezprovozníte levný univerzální ovladač dle k němu přiloženému návodu, nezprovozníte ho vůbec.

Netvrdím, že levné univerzální ovládání z tržnice nebude fungovat k vaší plné spokojenosti. Budete-li mít štěstí a váš přístroj bude v ovladači nainstalovaný, bude vše OK.

 A rada nakonec:

Zeptejte se nás na to jaký ovladač vám bude fungovat, ještě předtím, než si nějaký koupíte.

Rádi vám poradíme a budete mít jistotu, že koupený ovladač vám nebude ležet zbytečně v šuplíku, ale bude vám správně ovládat vaše přístroje.

Svůj dotaz napište na e-mail info@rokart.cz

Nebo zavolejte na telefon 228 226 128

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. V opačném případě přejděte v prohlížeči do anonymního režimu. Více informací